Ve dnech 19.-23.1.2026 probíhal v naší třídě v předmětech ČJ, M a Tv třídní projekt. Počítali jsme sněhuláky, Eskymáky i tučňáky. Museli jsme vypočítat kolik kostiček potřebujeme na stavbu iglú. Vyhledávali jsme stíny vloček i zimního oblečení. Náš prvňáček se naučil číst a psát písmeno E jako Eskymák. Tvořili rozvité věty o zimních sportech. Luštili jsme čtyřsměrky a hledali zvířata, která žijí na sněhu a ledu. Nezapomněli jsme se naučit básničku Eskymácká abeceda. Samozřejmě jsme si užili i hrátky venku na sněhu a těšíme se i na brzké bruslení na ledu.