V hodině finanční gramotnosti žáci 3. ročníku pracovali s kartami s obrázky potravin a jejich cenami. Pomocí ceníku zjišťovali, zda mají dostatek financí na nákup vybraného jídla. Každá karta obsahovala jiné potraviny, což žákům umožnilo procvičit porovnávání cen, počítání peněz a rozhodování při nákupu.