Nacházíte se zde: Úvod » Aktuality

Návrat žáků do školy

Rýmařov 9. 4. 2021

Vážení rodiče,

od pondělí 12. 4. 2021 nastoupí všichni naši žáci opět do školy. Vyučování bude probíhat stejně jako před uzavřením škol podle stejného rozvrhu hodin.

Organizace pobytu žáků ve škole:
- po celou dobu pobytu ve škole musí mít žák zdravotnickou roušku nebo respirátor
- používání dezinfekce: vždy při příchodu do školy (dávkovač ve vstupní chodbě), po příchodu do třídy, před jídlem, po použití WC, pravidelné mytí rukou
- testování žáků:
• pravidelně 2x týdně (pondělí a čtvrtek) ve třídě na začátku vyučování pod dohledem třídního učitele
• pokud bude žákův test pozitivní, ihned Vás kontaktujeme a Vaší povinností je dítě si ze školy neprodleně vyzvednout
• škola vystaví potvrzení o pozitivním výsledku testu a Vaší další povinností je ihned informovat dětského lékaře
• pokud onemocní spolužák Vašeho dítěte, může být třída v karanténě (budeme Vás informovat)
• pokud nesouhlasíte s testováním Vašeho dítěte, kontaktujte ředitelku školy

- příznaky nemoci: žák nemůže do školy, pokud by měl následující příznaky nemoci – zvýšenou teplotu, suchý kašel, zažívací obtíže (zvracení, průjem), ztrátu chuti a čichu, bolest v krku, bolest hlavy, svalů a kloubů, rýmu. Pokud bychom zjistili tyto příznaky v průběhu vyučování, budeme Vás kontaktovat a Vaší povinností opět je dítě si ze školy vyzvednout.

- školní družinu budou moci navštěvovat pouze žáci ZŠ speciální

- obědy ve školní jídelně: žáci si budou vyzvedávat obědy do obědníků, ve školní jídelně budou obědvat pouze žáci ZŠ speciální.

Důležité upozornění – mějte, prosím, stále v provozu telefon, abychom se Vám vždy dovolali.

Pokud byste se chtěli na cokoliv zeptat, můžete každý den v době od 8 do 14 hodin navštívit školu nebo volat na telefonní čísla 554 212 377 a 739 345 292. Rádi Vám dotazy zodpovíme.

Jsme přesvědčeni, že společně všechno dobře zvládneme.

Mgr. Hana Měráková ředitelka školy

Datum: 7.4.2021 12:37:55