Nacházíte se zde: Úvod » Aktuality

Blog:

Poznáváme region 2023/24

Již řadu let naše škola pořádá pro žáky akci s názvem Poznáváme region. V letošním školním roce jsme se s žáky vydali do Sklárny Jakub ve Vrbně pod Pradědem. Zde jsme se dozvěděli jak probíhá ruční vyroba repliky historického skla. Vše je zhotovováno podle způsobů zpracování skla ve středověku a díky tomuto jsme si mohli prohlédnout tzv. lesní sklo, jež má charakteristivkou nazelenalou barvu a drobné bublinky.

Dále jsme pokračovali do Zooparku v Holčovicích, kde jsme navštívili Africké muzeum. Viděli jsme mnoho zajímavých zvířat, která žijí v Africe. Moc se nám líbila i ostatní zvířátka, která lze pozorovat i u nás. Nejvíce nás upoutali barevní motýli, nejrůznější ptáci a zajímavé rybky. Samozřejmě nesmíme zapomenout na lva a vlka. Už se těšíme na další zajímavé výlety.

Akci Poznáváme region nám pomáhá spolufinancovat Město Rýmařov, formou dotace určené na dopravu a vstupné pro žáky, čehož si velmi vážíme a děkujeme.

Datum: 10.6.2024 12:23:48

Autor: Administrator